стоматология киев цены недорогоортодонтичне лікування: навіщо виправляти прикус, як і коли?

ортодонтичне лікування: навіщо виправляти прикус, як і коли?

Неправильний прикус викликає системні захворювання організму.

Криві зуби не тільки псують зовнішній вигляд пацієнта, а й шкодять його здоров’ю.

При правильному прикусі всі зуби беруть участь в акті жування: передні зуби змикаються, як гільйотина і відкушують їжу; бічні зуби мають не рівну поверхню, а горби і фісури (поглиблення), які, як детальки пазла, збігаються з протилежними зубами для того, щоб ретельно перетирати їжу.

При порушенні прикусу зуби не контактують один з одним правильно, що призводить до погіршення подрібнення їжі, підвищеному навантаженні на жувальні м’язи, страждає скронево-нижньощелепний суглоб. Не пережована їжа погано перетравлюється, що  призводить до захворювань шлунково — кишкового тракту, в організмі виникає дефіцит необхідних речовин, що викликає порушення в усіх системах організму.

Неправильний прикус підвищує ризик виникнення карієсу і захворювань ясен так, як погіршується гігієна порожнини рота в місцях скупченості зубів.

Як і в якому віці можна виправити прикус зубів

Тому виправлення прикусу — це не тільки естетична процедура. Виправлення прикусу зубів допоможе уникнути або допомогти позбутися багатьох захворювань внутрішніх органів.

Виправлення прикусу зубів проводитися як у дітей, так і дорослих. Звичайно, чим раніше почати ортодонтичне лікування, тим швидше і успішніше воно буде проведено. Суть ортодонтичного лікування полягає в тому, що спеціальними апаратами (пластинами, брекет — системами, капами) чиниться тиск на зуб. Зуб тисне на кістку перед собою і вона розсмоктується, зуб переміщається на нове місце, а за ним утворюється нова кістка. Регенерація кістки набагато швидше проходить в дитячому та підлітковому віці. Тому частіше виправляють прикус в молодому віці.

Слід зазначити, що після переміщення зубів на нові місця і, власне, виправлення прикусу необхідно зафіксувати зуби в новому положенні, поки кістка остаточно не зміцніє. Зневага цим етапом призводить до того, що зуби знову викривляються. Для фіксації прикусу використовують пластинки, капи та ретейнери (металевий дріт, яка приклеюється до внутрішньої сторони зубів). Ретейнери носять в два рази довше, ніж брекети, а після 25 років ретейнер залишається на все життя.

Також слід знати, що патологічні процеси в пародонті можуть бути протипоказанням до ортодонтичного лікування.